اولین دلیل برای اثبات مزیت های کامپیوترهای کوانتومی

از حدس و گمان تا قطعیت

کونیگ و همکارانش در حال حاضر به طور قطعی مزیت رایانه های کوانتومی را نشان دادند. برای این منظور، آنها یک مدار کوانتومی را ایجاد کردند که می تواند مسائل سخت جبری را حل کند. مدار جدید یک ساختار ساده دارد: تنها تعداد ثابت عملیاتی را در هر کوبیت (بیت کوانتومی) اجرا می کند. چنین مداری دارای عمق ثابت است. در این پروژه، محققان ثابت می کنند که مسئله موجود با استفاده از مدارات عمق ثابت کلاسیک حل نمی شود. علاوه بر این آنها به این پرسش پاسخ می دهند که چرا الگوریتم کوانتومی هرگونه مدار کلاسیک همتای خود را شکست می دهد: الگوریتم کوانتومی از مکان غیر فیزیکی کوانتومی بهره می گیرد.

پیش از این کار، مزیت رایانه های کوانتومی نه اثبات شده بود و نه بصورت تجربی نشان داده شده بود – با وجود آنکه شواهد همیشه در جهت اثبات این مهم بود. یک مثال الگوریتم کوانتومی شور (Shor’s quantum algorithm) است که به طور موثر مشکل فاکتورسازی اولیه را حل می کند. با این حال، این صرفا یک حدس پیچیدگی-نظری است که این مسئله را غیر قابل حل می کند. همچنین این نکته را نیز می توان تصور کرد که هنوز رویکرد مناسب حل این مسئله با استفاده از کامپیوترهای کلاسیک کشف نشده است.

 

دسته بندی: اخبار
امتیاز کاربران:
Rate this post

اشتراک گذاری

اطلاعات دانلود

  • رمز فایل: www.dorrnaame.com
  • منبع: درنامه

تبلیغات

پست ثابت


اهمیت فراگیری گرامر زبان انگلیسی اغلب از طرف زبان آموزان نادیده گرفته می شود. حال آنکه بی توجهی به زمینه های گرامری در سالهای اولیه آموزش نتایج منفی در درستی کلام زبان آموزان به جای می گذارد که بعضاً جبران پذیر نیست و زبان آموز بدون آنکه خود بداند جملات نادرستی را که در ذهنش ملکه شده ادا می کند. در این بین انتزاعی بودن گرامر زبان انگلیسی و دشواری و فرار بودن آن، گرامر زبان انگلیسی را به یکی از بخش های زبان بدل کرده است که اکثر افراد از آن طفره می روند.
از طرف دیگر عدم فراگیری دقیق قوانین گرامری منجر به ضعف زبان آموزان در مهارت های چهارگانه شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن می شود. گروه آموزشی دُرنامه با توجه به نیاز زبان آموزان ایرانی به یک منبع جامع گرامری اقدام به گردآوری مطالب مربوط به گرامری کرده و آن را در قالب پروژه های نرم افزاری قابل اجرا بر روی گوشی های همراه نیز ارائه داده است.


برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دیدگاه کاربران