تمام نکات موجود در تریلر فصل آخر بازی تاج و تخت

فصلی که پیش رو داریم داستان “بازی تاج و تخت” را به پایان خواهد رساند. بنا به گزارش های منتشر شده در شش قسمت پایانی این سریال شاهد دو جنگ تمام عیار خواهیم بود که یکی از آنها جنگ پادشاه شب و سپاه نامرده هاست که به سمت دیوار وینترفل در حرکت هستند.

دومین منازعه بر سر تاج و تخت اتفاق می افتد و در نهایت سرنوشت تاج و تخت را مشخص خواهد کرد. سرسی لنیستر بر اریکه سلطنت تکیه زده است ولی بی رقیب نیست. دنریس تارگرین و جان اسنو به جهت فردی و سیاسی علیه او متحد شده اند. آیای سرسی خواهد توانست در برابر این دو دشمن دوام بیاورد؟

 

۱ آریا استارک در حال فرار

تریلر را در حالی شروع می کنیم که آریا استارک حالت خوشی ندارد، نفس نفس می زند، غرق در خون است و به نظر می رسد که از چیزی فرار می کند. همچنین به نظر می رسد که در  میان دیوارهای وینترفل است. یکی از تئوری های موجود می تواند این باشد که پادشاه شب به وینترفل رسیده است. احتمالاً یکی از وایت واکرها به داخل وینترفل راه یافته و آریا تمام تلاش خود را می کند تا حواس او را پرت کند. تئوری دیگر مدعی است او از دست دشمنان انسانی در فرار است. به این معنی که در میان رتبه های عالی رتبه خیانتی رخ داده است و او به همین دلیل مجبور به فرار است.

 

۲ مردم در غار

پس از صحنه های فرار آریا شاهد راه رفتن فردی هستیم که در آن فردی در استحکامات در حال راه رفتن است. سپس گروهی از افراد را می بینیم که در محلی شبیه یک غار پناه گرفته اند. به نظر می رسد که این محل نیز در وینترفل است و تئوری اول ما قوت می گیرد. به اینصورت که نیروهای پادشاه شب به وینترفل رسیده اند و افراد غیر نظامی در چنین محلی پناه گرفته اند.

 

۳ شیشه اژدها

در هنگامی که این صحنه ها پخش می شوند، صدای اریا را می شنویم که این کلمات را بر زبان می آورد: “من مرگ رو می شناسم. اون چهره های زیادی داره. مشتاقم تا این یکی رو ببینم.”

در پایان این صحنه ها آریا را می بینیم که در حال ادای این کلمات شیشه اژدهایی در دست دارد. مطمئناً این صحنه اای متفاوت از صحنه های ماقبل است. چون لحن آرامی دارد و بدون جراحت براحتی صحبت می کند. کلمات آریا در مورد مرگ یادآور زمانی است که در خانه سیاه و سفید در براووس مشغول یادگیری روش های آدمکش های بی چهره بود. شیشه اژدها یکی از دو عنصری است که می تواند وایت واکرها را بکشد، عنصر دیگر استیل والرین است. آریا احتمالاً در مورد نحوه مردن وایت واکرها در زمان ضربه خوردن صحبت می کند.

 

۴ ناوگان دریایی خاندان گری جویس

در این بخش ناوگان دریایی خاندان گری جویس را می بینیم که تحت فرماندهی خاندان حاکم آیرون آیلز قرار دارند. ایورون گری جویس فرماندهی ناوگان را برعهده دارد و پیش از این با سرسی لنیستر متحد شده است. در پایان فصل هفتم سرسی ایورون را برای پیوستن نیروهای گلدن کامپنی به خود گسیل کرد. این نیروها از مشهورترین و ترسناک ترین مزدوران تشکیل یافته اند.

 

۵ نیروهای گلدن کامپنی

به نظر می رسد که ایرون در مأموریت خود موفق بوده است. چون در این تصویر می بینیم که سربازان زره های طلایی رنگ به تن دارند و عازم نبرد هستند. در ابتدا شاید به این فکر بیفتید که فرمانده این سپاه جیمی لنیستر است ولی با کمی دقت متوجه می شوید که این فرد دو دست دارد. او شباهت زیادی هم به ایرون دارد.

به احتمال زیاد این فرد فرماندهی سپاه است. در کتاب های ترانه یخ و آتش فرماندهی سپاه به عهده سر هری استریکلند است. سر هری یکی از نوادگان خاندان حاکم است که به همراه دیمون آی بلک فایر، فرزند نامشروع ایگون چهارم، قیام کرد و اولین شورش بلک فایر را رهبری کرد که جنگ بر سر جانشینی سلسله تارگرین بود.  نکته جالب دیگر در مورد این سپاه این است که ارتباط مستقیم با خاندان تارگرین دارد که توسط ایگور بیتراستیل ریورز تأسیس شد که یکی دیگر از فرزندان نامشروع ایگور چهارم بود.

 

۶ براند، تورمند و بریک

از این به بعد بران استارک را می شنویم که در حال صحبت با شخصی است که چهره اش را نمی بینیم. بران به او می گوید: تمامی این حوادث آنها را به سمتی می برد که آن را خانه می نامند. تصویری که از برن به همراه سم تارلی نشان داده می شود می تواند تأیید کننده این نکته باشد که آن شخص سم تارلی است. قبل از آن شاتی از صحنه ای می بینیم که در آن بران، تورمند و بریک در کنار هم ایستاده اند. این تصویر نشان می دهد که آنها از حمله ویسریون جان سالم به در برده اند.

 

۷ سرسی در کینگز لندینگ

در این تصاویر سرسی را می بینیم که در کینگز لندینگ به صحت و سلامت به سر می برد. در کنار او مشاورش کیبون قرار دارد. پشت سر آنها کوهی دیده می شود. شاید او ورود سپاهیان ایرون را تماشا می کند.

۸ جان و دنریس
سپاه جان و دنریس را می بینیم که از شهر عبور می کنند و به سمت وینترفل رهسپارند. سپس شاهد صحنه ای دیگر از این دو هستیم که یا در مسیر وینترفل هستن یا از آن دور می شوند. به هر حال مشخص  است که پادشاه وینترفل به خانه برگشته و به همراه مادر اژدهایان عازم نبرد است.
۹ اژدهایان برفراز وینترفل
سانسا استارک برای اولین بار اژدهایانی را می بیند که از فراز وینترفل به پرواز درمی آیند. سپس شاتی از دو اژدهای دنریس می بینیم که برفراز قلمرو استارک پرواز می کنند. این نویربخش رویدادهایی است که در آینده باید منتظر وقوعشان باشیم.
۱۰ جان و دنریس در غار
در این صحنه جان اسنو و دنریس را می بینیم که در غار در کنار هم نشسته اند. این تصویر به نوعی کلیت سریال را خلاصه می کند. علاقمندان حتماً به یاد دارند که در اولین قسمت های سریال ند استارک و کینگ رابرت بر سر مزار لیانا استارک حاضر شدند. آن صحنه به نوعی استارت ماجراهای بعدی بود. طرفداران می دانند جان فرزند لیاناست و روابط جان و دنریس به نوعی انعکاسی است از رابطه لیانا و ریگار تارگرین.
۱۱ گندری
در این تصویر گندری را می بینیم که فرزند نامشروع رابرت برتین است. او آمده تا کاری را بکند که در آن تبحر دارد یعنی ساخت سلاح. گندری به یکی از نقش های محبوب طرفداران تبدیل شده و طرفداران بی صبران منتظرند تا ببینند نقش او در این حماسه چه خواهد بود.
۱۲ سرسی در تنهایی
در صحنه ای دیگر سرسی را می بینیم که در سالن بزرگ ردکیپ بر روی مسند پادشاهی نشسته است. سپس سرسی را می بینیم که با جامی در دست در حال اشک ریختن است. او چیزی نمی گوید ولی آنچه لنا هیدی در این تصویر ارائه می کند خود داستان هایی دارد.
۱۳ اژدهایان و ویروود
چند شات کوتاه پرواز دو اژدها را نشان می دهد و نگاه های خیره آریا و چند نفر از ساکنان که به آسمان دوخته شده اند. گری ورم کلاه خود به سر می گذارد. جان اسنو در کنار یک درخت ویروود ایستاده است و  هاوند در میان شعله های آتش محاصره شده.
۱۴ قول جینی لنیستر
در تصاویری دیگر جینی لنیستر را می بینیم که قول می دهد برای سپاه زنده ها بجنگد. با ماجراهایی که در فصل قبل بین او و سرسی اتفاق افتاد، می توان فرض کرد که او به سمت وینترفل رفته تا علیه وایت واکرها بجنگد.  اینکه تا چه اندازه از نقشه های سرسی را برملا خواهد کرد، رازی است که بای منتظر ماند و دید.
۱۵ اژدهایان خون آلود هستند
پس از نمایش چند صحنه کوتاه از جنگ جان و دنریس را در حال تیمار دو اژدها می بینیم. آیا این صحنه در نهایت به صحنه تاخت این دو شخصیت سوار بر این دو اژدها خواهد شد؟ جان از نژاد تارگرین هاست و سوار شدن او بر پشت اژدها بر این مطلب صحه خواهد گذاشت. شاید برای شکست وایت واکرها نیاز به دو اژدهاران باشد. سانسا نشان داده می شود که با چهره ای نگران شاهد صحنه ای است که شاید نردیک شدن چان و دنریس به دو اژدها باشد. شاید هم این یک حقه تدوین باشد. ولی این نگاه نگران می تواند حاکی از نگرانی سانسا از اتحاد جان و دنریس باشد و تبعات آن برای سرزمین شمالی.
۱۶ آتش اژدها
بعد از چند شات کوتاه از صحنه های جنگ تیرین لنیستر را می بینیم تا یادمان نرود که او نیز در این بین حضور دارد. سپس شاهد نفس هاس آتشین اژدها هستیم و در تصاویری که بعد می بینیم شاهد برین تارت و پادریک پین هستیم که پیشاپیش سپاهی ایستاده اند.
۱۷ زمستان فرارسیده
و احتمالاً این چیزی است که برین، پاد و لشگریان منتظر آن هستند. دو ساق پای نحیف اسب. این بی شک اسب پادشاه شب فرمانده سپاه نامردگان است که به سمت وینترفل در حرکتند. تمهیدی فوق العاده برای به پایان بردن تریلری که از فصل آخر این سریال برای ما نکاتی بیان می کند.

دسته بندی: سینما و تلویزیون
امتیاز کاربران:
Rate this post